Určete si typ pleti

Autor

Bobina

Kategorie

Zveřejněno

20 dubna, 2020

Komentáře

  Chci získat zákaznickou kartu

  JAK URČIT TYP PLETI ?

  Normální, suchá, mastná nebo smíšená pleť

  Pro správnou péči o vaši pleť je naprosto nezbytná informace, který typ pleti je ten váš.
  Nehledě na váš věk a typ pokožky je vaše pleť schopná stát se ideální s pomocí kosmetických přípravků, které vám velmi ráda doporučím a vysvětlím správný postup, aby se dostavil očekávaný efekt.

  💚 NORMÁLNÍ PLEŤ
  Je hladká, sametová, bez mastného lesku, pružná a… extrémně ojedinělá – mají jí pouhá 2 – 3 % lidí. Nicméně při chybějící každodenní péči se dokonce i normální pokožka může stát suchou nebo mastnou. Při nedostatečném nebo neracionálním provádění kosmetických procedur se normální stav pokožky jen zřídka podaří udržet do 30 let. Proto je při jakémkoliv jejím stavu, dokonce i výtečném, potřebné systematicky pečovat o pokožku tváře a krku.

  💛 SUCHÁ PLEŤ
  Suchost pokožky na první pohled není vidět – je hezká, jemná, s ruměncem. Suchost je důsledkem nedostatečné činnosti mazových žláz a může být jak dědičná, tak způsobená věkem nebo používáním nevhodných kosmetických přípravků. Bez správné péče taková pokožka rychle vadne, povrchové jemné vrásky se prohlubují. Suchá pokožka je citlivá na působení vody a mýdla, větru, horka a chladu. Poté se na ní objevují podrážděná místa a červené fleky, olupuje se nejdříve jen na ojedinělých ploškách, pak po celém povrchu obličeje. Zbavit se suchosti pokožky, a to dokonce i vrozené, je možné, pokud se jí dlouhodobě dostává správné péče.

  ❤️ MASTNÁ A PROBLEMATICKÁ PLEŤ
  Mastná pleť je hrubá, podobá se na pomerančovou slupku, často se na ní vytvářejí komedony (černé tečky) a akné. Mastná pokožka je výsledkem zvýšené činnosti mazových žláz. Kožní tuk se spojuje s částečkami prachu a odumřelými zrohovatělými buňkami a vytváří zátky, jež ucpávají vývody mazových žláz. Systematická péče, používání speciálních krémů, pleťových vod a masek promění mastnou pokožku v normální, zlikviduje její nadměrný lesk a šedivě-špinavý povlak, kůže se stane měkkou a získá příjemný matný odstín.

  💜 SMÍŠENÁ PLEŤ
  Smíšený nebo kombinovaný typ je nejrozšířenější. Lidská kůže má jednu zvláštnost: na obličeji v oblasti T-zóny se nachází největší množství tuku. Na místech se zvýšeným vylučováním tuku (čelo, brada a nos) je pokožka mastná, zato kolem očí, na spáncích, tvářích a krku je suchá. Smíšená pleť často podléhá poměrně silným změnám stavu při změně ročního období: v létě se více mění na mastnou, v zimě na suchou. Proto by lidé s takovým typem pokožky měli být připraveni více než jiní měnit způsob péče.

  💙 CITLIVÁ PLEŤ
  Citlivá pokožka reaguje na různé dráždivé faktory – chlad nebo horko, změnu teploty, vítr, vodu z vodovodu a dokonce i na nedostatek spánku a stres – začervenáním, svěděním, suchostí a olupováním. Zvýšená citlivost pokožky může být podmíněná její stavbou, kdy je vrchní vrstva pokožky velmi tenká a nemůže sloužit jako efektivní bariéra stojící v cestě různým dráždivým podnětům. Získaná citlivost vzniká v důsledku nesprávného použití poměrně agresivních kosmetických přípravků. Ještě jednou příčinou zvýšené citlivosti pleti jsou vnitřní onemocnění: nejčastěji endokrinní potíže a patologie trávící soustavy, poruchy imunity, infekční nemoci a alergické stavy.

  🧡 ZRALÁ PLEŤ
  Stárnutí pleti se může u každého projevovat různě. První příznaky se objevují již po třicítce, naplno propuknou po padesátce. Jak bude naše pleť vypadat, záleží nejen na genetických předpokladech, ale i na naší péči a životním stylu. Zralá pleť se vyznačuje poklesem pružnosti, vráskami či hyperpigmentací (stařeckými skvrnami).

  Přihlaste se k odběru novinek

  Související Články

  Lehké nohy bez křečových žil

  Lehké nohy bez křečových žil

  Zmírněte projevy křečových žil. Namodralé vystupující žíly provází nepříjemné zdravotní neduhy. Často intenzivně svědí, bolí nebo natékají. Všichni víme, že bychom je neměli škrábat, ale někdy se nedokážeme ovládnout. Rozškrábaná pokožka je pak náchylnější k zánětům....

  Online podnikání pro maminky

  Online podnikání pro maminky

    Vhodná doba na to, vyřídit si svou V.I.P. kartičku a nejen to. Online byznys nyní přívítá spousta žen, když ne jako hlavní činnost, tak alespoň jako přivýdělek. Řekněte mi, kolik si chcete přivydělat a pomohu vám rozjet podnikání z domova. Denně vyřizujeme spousty...